Ігри Шашки

Дивний світ тактичних комбінацій, рішучих атак, перемог – це не тільки швидкі гонки, бігалки і літалки. Існують і «тихі» ігри, в яких всі атрибути битв теж присутні. Древня і мудра гра, яка прийшла до нас з глибин століть – самі звичайні, звичні всім, шашки. Єгипетські фараони, східні правителі, великі полководці, царі і прості люди – всі грали в цю цікаву гру. Клітинне поле, на якому б'ються «армії» різних кольорів, багатоходові комбінації, які змушують суперника робити помилки, стрімкі дамки, проти яких не встоїть жодна шашкова гвардія, – все це наші улюблені ігри шашки.

Видів шашок у світі багато. Розрізняються вони і розміром дощок і правилами. Вибирайте будь-яку гру в шашки і знайомтеся з тими видами цієї популярної забави, які, можливо, вам ще не відомі. Віддаєте перевагу стандартний розмір квадратної дошки (з кожного боку якої по 8 клітин), або дошку, де клітин вже по 10, або по 12 в ряд? А, може бути, вам сподобається гра на 80 клітинах? Свої правила розстановки шашок, їх руху, перетворення у всемогутні дамки є в кожній грі. Варто уважно познайомитися з ними, щоб гра стала захоплюючою і цікавою і для вас, і для друзів, яких можна запросити битися в неабиякому «бою».

Ігор на шашкових дошках налічується більше 10. І в кожній можна стати справжнім знавцем, варто тільки почати грати. Найпопулярніші, крім класичних, – гра Чапаєв, куточки, піддавки, шашки росіяни, канадські, японські. І скрізь від вас буде потрібно уміння логічно мислити, передбачаючи можливий розвиток гри, а в деяких іграх, таких, як бліц, і швидкість реакції, яка стане запорукою неминучої перемоги.

.
на початок